Jak si žiju?

května 21, 2016

Ahoj všem!
Dnes pro vás mám po delší době článek ze života, kde bych ráda shrnula tento týden. Snad vás tento typ článků ještě neomrzel :)

fotky ve článku jsou dané náhodně, nesouvisí s událostmi :)

Pondělí
Jelikož začal maturitní týden, tak se změnil rozvrh. Přineslo to pár výhod (každý den 5 hodin, jeden den dokonce 4), ale samozřejmě i nevýhod (každý den matika). Matika proběhla kupodivu v pohodě, to co bereme zatím chápu (nicméně je nutné zdůraznit, že slovo zatím tu má velkou váhu :D) zato fyzika, ze které jsme psali, moc ne. Abych se přiznala, tak posledních 5 hodin nemám sešit a nechce se mi už kupovat nový, takže dávám na poznámky od ostatních, což asi není úplně dobře. Nicméně mi aktuálně vychází 1,6, takže jedna horší známka mě nezabije. 
Potom E. navrhla, že se půjdeme někam najíst, takže jsme vyrazily na čínu, musím uznat, že takhle dobře jsem se dlouho nenajedla. Poté jsem asi po dvou letech navštívila Bubbleology. Normálně mi zase tolik nechutná, ale zrovna teď jsem na něj dostala hroznou chuť, takže se mi šikla dárková kartička s 250Kč, co jsem měla z Vánoc. 
Když jsem přišla domů, měla jsem hroznou chuť hrát na kytaru, ačkoliv jsem věděla, že stejně každou chvilkou pojedu na klasickou hodinu, ale stejně jsem si zahrála a musím říct, že se mi fakt dařilo.
Samotná hodina byla fajn, baví mě to čím dál víc :)

Úterý 
Pohoda den. Ráno jsem sice začala matikou (nechápu lidi, kteří mají takhle matiku každý den, já jsem prostě do desíti absolutně nepoužitelná), ale potom jsme měli prakticky volno, poslední hodinu jsme se dokonce dívali na hokej.
Odpoledne jsem vyrazila za T., sedly jsme si v přírodě a dost pokecaly, takových dnů bych si přála mít víc :)
A potom jsem vyrazila na koně. Jezdily jsme po dlouhé době zase venku na louce, takže nejdřív asi půlhodinová procházka lesem, poté kratší trénink. Přesně tohle mě baví. Měla jsem Agátku, která sice měla mozek přepnutý na trávu, takže mi každou chvilku vytrhávala otěže z rukou, ale díkybohu se moje reakce postupně zrychlovaly a na konci hodiny jsme si celkem rozumněly :D.Středa
Jak už jsem psala, teď jsou maturity, takže rozvrh úplně jiný. Dneska jsme měli jen čtyři hodiny, z toho tři suplované, tak jsem taťku ukecala, abych mohla zůstat doma. Normálně takhle nezůstávám, ale myslím, že tohle je dobrý důvod. Myslela jsem si teda, že udělám hodně věcí, neudělala jsem vůbec nic. Měla ke mně jít ještě M., ale nebylo jí dobře, tak jsme to odsunuly.

Čtvrtek
Přežila jsem dvouhodinovku zemáku, dokonce i další hodinu matiky, kde jsem už byla smířená s tím, že budeme psát, no díky bohu se nic takového nestalo a já poté mohla v klidu opustit školu. S M. jsme se stavily na Čerňáku, dala jsem si oběd, nakoupila nějaké zdravé jídlo a zase hezky zpátky domů. V autobuse si ke mně sedla starší paní, která mi hodně zvedla náladu. Četla jsem si totiž Na cestě (Jack Kerouac) - už podruhé, protože jsem chtěla udělat čtenářský deník - a ona se mě na tu knížku začala ptát, že prý byla učitelkou češtiny a dalších třech jazyků. O knížce sice nikdy neslyšela, ale i tak jsme si skvěle popovídaly celkově o čtení.
Pak jsem jela na koně, byla jsem ráda, že bylo pěkné počasí, takže jsem se fakt těšila. Menší zděšení (ale opravdu jen malé) přišlo v tu chvíli, kdy jsem zjistila, že dostanu koně, který tam je teprve dva týdny a zatím na něm jelo jenom pár lidí - Máňu (je celkem vtipné, že v jedné stáji, kam také chodím, se jeden kůň taky jmenuje Máňa, ale to je valach, mezitím co tohle je mladá klisnička). Je pravda, že jsme si na sebe chvilku musely zvyknout, jak je mladá, tak ještě neumí dobře chodit na otěži, takže hlava jí lítala všude, ale po chvilce jsem byla nadšená, klus i cval měla hrozně pohodlný. Na konci přišel menší problém při cválání přes kavaletu (pro neznalce - to je takové to břevno, z kterého se skládá skok, jen je dané normálně na zem, nízko), protože mi ji nešlo srovnat, tudíž jsme tam pokaždé najely trochu z boku, což není dobré, ale musím říct, že jsem fakt dělala, co jsem mohla. I tak jsem si to s ní moc užila a mít ji příště znovu by mi nevadilo.Pátek
Už jsme jeli podle normálního rozvrhu. Vtipné bylo, že jsme měli ze suplů z předchozích dní nějakou práci, takže jsem to všechno dodělávala ráno. Chemii jsem stihla ještě doma (ve škole jsem zjistila, že  mám jen půlku z toho, co mělo být, ale vážně jsem o těch cvičeních v životě neslyšela), dějáku sice bylo 20 stránek, ale půlku jsem zvládla v autě a ve škole dodělala zbytek. Matiku jsem ZASE přežila, panebože, my jsme prostě za ten týden ani jednou nepsali, fakt se na mě usmálo štěstí :D.
Po škole mě vyzvedla mamka, jely jsme na oběd, potom jsem si zabalila a hurá k babičce a dědovi.

Na víkend toho v plánu zase tolik nemám. Budou se sice slavit ještě moje narozky, ale potom už mám "volno". Chtěla bych konečně dočíst Na cestě a nějak to vypracovat, potom přednastavit další články (poslední dobou mám neuvěřitelně psací náladu, wohou!) a možná se mrknu i na tu matiku (možná).

Co máte v plánu vy? :) Mějte se krásně, ahoj! 

You Might Also Like

1 komentářů

 1. Neomrzel, určitě ne. Jsem ráda, že jsi tady po delší době dala takový článek (nebo spíš na tomto blogu ještě tolik nejsi, ale na tom předchozím mi to nějaký ten čas, kdy jsi byla pomyslně "off" chybělo) ^_^
  Maturity jsou pro nematurující skvělé dny :D. I když každý den matiku bych možná nepřežila... a průměr z fyziky máš i tak víc než dobrý :-P :-)
  Ach jo, já se taky chtěla dívat na hokej... ale v práci bohužel nebylo jak... často vzpomínám, když jsme se třídou sledovali hokej ve škole :-(
  Kde jsou ty časy :D. -_-
  No na to, že byla paní učitelka češtiny a neslyšela o jedné z nejznámějších knížek... to je divný :D -_-
  Jsi šikovná, že jsi i "nováčkovskou" klisnu zvládla.. já tomu teda vůbec nerozumím, ale... :D :-)
  Přeju hezký zbytek víkendu, :-) snad sis užila oslavu a máš se dobře! ♥

  OdpovědětVymazat