Oblíbené seriály

května 18, 2016

Ahoj všem! 
Myslím, že nejsem jediný milovník seriálů. I když na ně za normálních okolností nemívám čas, tak si je vždy ráda minimálně do pozadí pustím. Ačkoliv je mi jasné, že se nedívám na něco neznámého, přijde mi fajn sepsat jem trochu představit, třeba někoho z vás navnadím :) 

American Horror Story
O něm jsem už dokonce jednou psala, hlavně tedy o páté, nejnovější sérii. Ale abych připomněla: jde o americký hororový seriál (řekli byste to?), který se (kromě první série) odehrává v historii (20.století), v každé sérii je jiný příběh, jiné postavy (i když existuje mnoho teorií o tom, že jsou všechny série propojené více, než si myslíme). Neočekávejte úplně horor, bát se nebudete, ale rozhodně se o prostředí, ve kterém se všechny série odehrávají, nedá mluvit jako o rajské zahradě. Jednou se ocitnete ve starém domě, podruhé v blázinci, ve třetí sérii vás přivítá dům pro čarodějnice, poté se podíváte do cirkusu se zrůdami a v páté si budete moci zalenošit v krásném historickém hotelu.. jestli vám tedy nevadí, že budete sdílet pokoj s pár sympaticky vražednými lidmi. 
Na AHS jsem se chtěla podívat už od doby, kdy ho vysílali na PriměCool (rok asi 2011?), ale dostala jsem se k němu později. Okamžitě jsem si ho zamilovala. Postupně jsem zhlédla všechny série až po Coven (3.) a netrpělivě vyčkávala, až v říjnu (to vždy vychází nová série) vyjde čtyřka. Ta mě oproti předchozím hrozně zklamala, sice jsem ji dokoukala, ale neměla jsem z toho žádný zážitek. Když jsem se dozvěděla o tom, že se bude pokračovat, tentokrát v hlavní roli s Lady Gaga, tak jsem tomu zkusila dát šanci. A opravdu mě Hotel bavil. Nyní už je ohlášeno, že se v příští sérii můžeme těšit na domeček pro panenky, takže doufám, že to nebude propadák jako Freak Show (4). 
Na tento seriál se 100% podívejte, hlavně tedy 1, 2 a 5, opravdu to stojí za to :)Pretty Little Liars
Tento seriál je mezi holkami už taková klasika. Čtyři - později pět holek, kterým se z běžného středoškolského života stane peklo. Dobře, to možná zní jako typické americké klišé, ale nebojte. Je to velmi propracovaný a zamotaný seriál, musím se přiznat, že jsem se mnohokrát opravdu bála, vlastně i více, než u AHS. Nyní už se tedy asi ta největší záhada vyřešila (i když já si myslím, že se to ještě celé zvrtne), ale myslím, že pokud to nebudete nějak dohledávat a začnete v klidu bez spoilerů od první série, tak si seriál opravdu užijete. Breaking Bad
Seriál, který je ze začátku také postaven úplně jednoduše. Z hodného taťky, který byl vždy vynikajícím učitelem chemie, se stane vařič metamfetaminu. Ačkoliv to sem tam bývá trochu akčnější, obchod s drogami je přeci jenom obchod s drogami, tak vám zaručuju, že se zasmějete. Jo, sice to v pozadí trochu kazí rakovina, která se s Walterem (hlavním hrdinou) drží už od začátku, ale jinak je to podle mě skvělý seoš na zarelexování. Misfits
Abych se přiznala, viděla jsem pouze dvě série z nějakých pěti/šesti. Jakmile se začalo postupně měnit obsazení, přestalo mě to bavit. Ale původní parta byla boží. Začíná to tak, že se sejde skupinka úplně neznámých lidí na veřejně prospěšných prací. Stačí malá bouřka a bum, najednou každý objeví nějakou schopnost, ať už je to čtení myšlenek, či neviditelnost. Postupně si ty schopnosti sdělují, vzájemně se zachraňují... Nechci toho moc prozrazovat, přeci jenom ty dvě série mají dohromady asi 13 dílů, takže on ten největší zvrat potom přijde. Stejně jako předchozí seriály, i na tenhle se prostě musíte podívat. Co bych chtěla v budoucnu vidět?
 • Game Of Thrones
 • House Of Cards
 • The Walking Dead (viděla jsem jen první sérii, pak jsem přestala, chtěla bych to dokoukat)
 • Dexter (viděla jsem jen random díly, ale celý příběh nikdy)
 • American Crime Story (od tvůrců AHS)
 • Doctor Who
 • Záblesk budoucnosti (viděla jsem asi 4 díly a šíleně mě to chytlo, ale poté jsem neměla čas to sledovat, nicméně musím říct, že jeden z nejlepších seriálů, co jsem zatím (aspoň z části) viděla) 
Sledujete/viděli jste některý z těchto seriálů? Jaké byste mi doporučili? Mějte se krásně, ahoj!


You Might Also Like

3 komentářů

 1. Popravdě já nejsem moc seriálová. Pokud teda nepočítám občasné sledování českých nebo slovenských "seriálů" :D. Jsou to primitivní seriály, ale na pohodu a nic neřešení jsou fajn... jako kulisy :D :-) Momentálně sleduju sem tam Panelák, který kdysi běžel na JOJce :D. Opravdu se občas směju, jaké kraviny mohli natočit... a někdy se dívám i na Ulici,... to je trapas, co :D. Ale nikdy jsem neviděla Ordinaci! :D -_-
  No prostě žádné zahraniční pecky. :-) AHS jsem si chtěla pustit už několikrát, ale ještě jsem neměla pořádně čas...
  Vždycky jsem měla ráda O.C California, to byla srdcovka, ale už je to taky staré jak nevím co... nebo "Gilmorky" - a ty prý budou mít teď i nové série, co jsem tak četla :-)
  Takové spíš "retro" klasiky :-)

  OdpovědětVymazat
 2. první dva jsem shlédla =) a u ahs nemohu vidět 3 sérii, fuj.
  jinak já mám ještě the originals a tvd :) dle mě top. a k pll patří ještě ravenswood, to je taky super

  allys-cook.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Wow, pěkný nový blog ! :)
  Pretty Little Liars taky sleduju, ale už mě to moc nebaví, jako dřív:)
  Jinak jsem sledovala ještě GoTko, ale to už jsem taky vzdala :D Nějak mě za poslední dobu nebaví klasické seriály, naprosto jsem podlehla anime :D

  OdpovědětVymazat