Základní rozdíly mezi blog.cz a bloggerem

května 28, 2016

Ahoj všem!
Tento článek pro mě byl po založení tohoto blogu snad i samozřejmostí. Půl roku tu na bloggeru pracuji, předtím skoro 6 let zkušeností s blog.cz. Takže si myslím, že o tom něco říct mohu. 

Textový editor
S tím bloger pracuje nejčastěji - podle mého názoru je to opravdu nejdůležitější věc. Ani na jedno z hostingů nebyl špatný, našla jsem zde téměř všechno, co jsem kdy potřebovala. Líp se mi asi píše bloggeru, vyhovuje mi, že je přes celou stránku, nemíchají mi sem jiné věci, jednodušeji se mi sem dávají videa, navíc tu píšu v Times New Roman, což je podle mě úplně nejlepší font písma na klasické textové dokumenty. Jedinou nevýhodu vidím ve vkládání obrázků, na blog.cz je mnohem více možností. 

Nastavení vzhledu
V tomhle bezkonkurenčně vede blog.cz. Blogger je dobrý pro lidi, kteří tomu tolik nerozumí, nepotřebujou si s tím vyhrát, mají určitou šablonu a do ní dávají jen menší soubory, mezitím co na blog.cz si můžete téměř vše udělat podle sebe. 

Jiná nastavení
V tomhle mi přijde blog.cz docela chudý. Na to, jak dobře má propracované nastavení vzhledu, je zbytek opravdu nedopracovaný. Jelikož je blogger od googlu, tak je u něho jednoduché začít vydělávat, být součástí různých skupin a to jenom díky tomu, že si v nastavení něco zapnete. A hlavně ta propojenost s googlem. To je prostě něco, co se mi neuvěřitelně hodí, strašně mi to ulehčuje práci. A i když to já u ostatních nesnáším (proto to ani nemám nastavené), tak lze u komentářů dát kontrolní obrázek, díky kterému se vyhnete spamu. 

Jak to vypadá uvnitř?
Tento bod věnuji celkové podobě "vnitřku" blogu - prostě to, kde vidíte např. komentáře. U blog.cz hned po přihlášení vyskočí textový editor, v menu jsou články z archivu a dole nejnovější komentáře. U bloggeru se mi to asi líbí více, vyskočí návštěvnost včetně grafu, takže vidím, jak se v týdnu mění a pak je tam přehled příspěvků a komentářů. Komentáře jdou později i rozkliknout a vy je vidíte časově seřazené, bez neustálého překlikávání mezi články, což je věc, která mi u blog.cz chyběla (tuším, že to tam dřív bylo, nevím, proč to dali pryč). 

Komunita
Tohle je věc, která mi na blog.cz bude chybět nejvíc. Ta podpora, ten kolektiv, články ze srdce blogu, kde se blogeři mohli vyjadřovat, sdílet svoje názory, probíhá tam mnoho soutěží, na hlavní stránce vidíte vybrané články.. něčeho takového se vám na bloggeru nedostane. Já stále navštěvuji stránku blog.cz i srdce blogu, stále se vyjadřuji k různým anketám a rozhodně mě přestoupení na jiný hosting nedonutilo od všeho se odtrhnout. 

Osobně si myslím, že by si člověk měl projet každý z těchto bodů a říct si, co je pro něj nejdůležitější. A podle toho se rozhodnout. Každý má svoje výhody a nevýhody, tak to je v životě se vším, takže je prostě důležité určit si priority. Každopádně mohu oba 100% doporučit, ať už se rozhodnete pro jakýkoli, určitě neuděláte špatnou volbu. 
You Might Also Like

6 komentářů

 1. Mě vyhovuje více blog.cz. Zažila jsem si chvíle i s bloggerem a nevyhovovalo mi to.. nevím proč, ale příjde mi to nepřehledné. Blog je celkově nějak lepší, vím co jak a kde a jde mi to udělat snadněji a rychleji:).

  OdpovědětVymazat
 2. Já jsem konzerva a asi bych do bloggeru prostě nešla :-) Já si zvykla tak strašně na blog.cz, že bych ho opustit nedokázala :D.
  Je pravda, že se mi blogger líbí, ale sama bych ho asi nechtěla, i když se mi líbí (logika lvl. 100 :D). Mám ráda jednoduchosti, které nabízí blogger... i co se týká vzhledu, šablony a tak. Souhlasím, že Times New Roman je nejlepší, nejelegantnější font, který nikdy neurazí :-) Na bloggeru mi nevím proč nevyhovují ty komentáře, ale už jsem si teď jak chodím k tobě zvykla a teď mi to ani nepřijde... takže je to fakt o zvyku....
  Ale už jen kvůli tomu, že jsem na blogu.cz tak strašně dlouho... nedokázala bych to... :) A proto jsem Tě obdivovala a obdivuju, že jsi to dokázala... ^_^

  OdpovědětVymazat
 3. Máš můj obdiv za to, že jsi dokázala přejít z Blogu na Blogger, zvláště po tak dlouhé době. Já tam nejsem ani polovinu toho, co jsi tam byla ty, a nejspíš bych do toho nešla. Už jsem s Bloggerem zkoušela pracovat, ale přijde mi to takové těžší, neumím s tím, a navíc, na blog jsem zkrátka zvyklá a jsem s ním spokojená. Plus Bloggeru je, že tam lze snadněji získat spolupráci, to určitě ano, ale zkrátka, neměnila bych. Super článek, klobouk dolů za to, že jsi dokázala přejít z blogu sem, vypadá to tady hrozně profesionálně :)

  OdpovědětVymazat
 4. Chybí to pár detailů. Na Bloggeru lze přetvořit design k obrazu svému => šablona => personalizovat, nebo je také fajn umět pracovat s HTML nebo XML. Pak si můžeš vytvořit design, který bude přesně podle tvých představ.

  Blogger je fajn hosting pro svůj blog, ale narozdíl od tebe se mi jeho textový editor vůbec nelíbí. Zdá se takový suchý, v tomto případě u mně vede Blog.cz

  Je pravda, že na Blog.cz je komunita přímo suprová, ale těžko se získává návštěvnost pro svůj blog. Tady založíš blog a návštěvnost máš prakticky hned, která však může poklesnout, když blog není moc aktivní.

  Fotky mimo jiné můžeš spravovat, ale musíš je spravovat na svém profilu Google+, což se mi moc nelíbí a je to nepraktický. Krom toho, obírá se tím uživatel o čas. Tohle se mi rovněž nelíbí. Nicméně to všechno kompenzuje fakt, kolik má uživatel místa na svém disku - 15 Gb, jež si může ještě zvýšit.

  Oba hostingy jsou super, ale pokud jde o mne, dlouho zvažuji, že zase odlétnu jinam. Nikdy jsem nevydržel na jednom místě moc dlouho. Třeba takový tumblr. Všichni sice na něj postují jen obrázky a gify, ale když jsem ho zkoušel, strašně se mi líbil. Především ta funkce, že si uživatel může vybrat, jakého druhu bude jeho příspěvek.

  Každý hosting má své světlé i stinné stránky. Záleží především na uživateli, co potřebuje a jak k tomu přistupuje.

  OdpovědětVymazat
 5. Já osobně jsem někde na váhách, protože mám už nějakou dobu (vlastně od úplného raného začátku mého blogování) blog na blog.cz a nikdy jsem neměla Blogger. Ovšem, kamarádka nedávno přišla s tím, že by si chtěla založit blog a neví úplně jak na to - jelikož mám blog neanonymní, tak o něm ví i ona.
  Slíbila jsem jí, že jí pomohu a začali jsme blogspotem. Takže jsem si sama založila stránku a prostě to prošmejdila a tak, abychom vybrali dobrý hosting, ačkoli jsem jí pořád vnucovala blog.cz, což je vzhledem k tomu, že ho sama mám, pochopitelné :).

  Já na bloggeru shledávám nejvíce pozitivním to, že si časem můžeš prostě upravit doménu např., na .com, .cz, apod... a to na blog.cz neexistuje. Je to podle mě škoda, protože já osobně bych to rozhodně využila a tu doménu si klidně zaplatila. Inu, přeji ti hodně štěstí na tomto hostingu, rozhodně mě tu nevidíš naposledy :).
  Anna z annakrat.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Upřímně, taky jsem po přechodu měla v plánu se z těchto rozdílů trochu vypsat a ukázat to i ze svého pohledu... ale sem tam narazím na něco nového, tak na to čas bude později. :D
  Taky mi chybí nejvíc asi ta komunita a možnost všelijak spojovat různé části designu, zkrátka se u toho vyřádit, když je čas a nálada. :D Ale ve výsledku je na všech jiných platformách pro mě prostředí přívětivější... na blog.cz jsem si přišla v některých věcech tak trochu "svázaná", dalo by se říct... super článek.♥

  OdpovědětVymazat