První pololetky za mnou!

června 04, 2016

Ahoj,
po delší době vás vítám u nového článku, který bude takové to moje oblíbené shrnutí týdne. Podle názvu je asi jasné, proč to teď nebylo s články ani videy (taky se vám stává, že když píšete množné číslo od slova video, tak jste zoufalí? :D - u mě je to totiž pořád a ačkoliv vím, že jde jak videi, tak videy, tak si vždy dlouze vybírám a ani jedno mi nesedí - o co by to bylo v angličtině jednodušší) nějak slavné, ale nebojte, ty nejdůležitější pololetky už jsou za mnou, příští týden beru mnohem víc na pohodu, takže na blogu bude všechno jak má být. 

Pondělí
V pondělí jsme to měli ještě relativně v pohodě, nic jsme nepsali. Akorát mě trochu zradil tělák, zapomněla jsem si vzít prášky na alergii, takže jsem i přes přemlouvání učitelky, že si mám jít radši sednout, ěla odhodlaně běžet, no v půlce cesty jsem se složila na zem a málem vyplivla plíce :). Odpoledne jsem měla kytaru a i když jsem předtím moc netrénovala, musím říct, že se zlepšuju a hlavně mě to čím dál více baví. 

Úterý
V úterý přišla první pololetka - němčina. Všichni, upozorňuju že opravdu všichni, se na ni nějakým způsobem podívali, já ráno přišla do školy úplně vyřízená, že jsem usnula asi v osm, tudíž jsem se nestihla naučit nic. Nakonec z ní mám dvojku, takže v pohodě, bála jsem se, že to bude horší. 
Odpoledne jsem vyrazila na koně, měla jsem Agátku, která ale v průběhu hodiny začala kulhat, tak jsme ještě rychle přesedlali na Máňu a s ním jsem si užila zbytek hodiny. 

Středa
Opakovala se stejná situace jako den předtím - akorát s biologií. Horší bylo to, že němčinu nějak okecáte, u jazyku to prostě cítíte, co kam máte dát, ale bižuli prostě musíte umět. Takže jsem se na ni v průběhu přestávek tak nějak naučila a mám jedničku. Jo, bylo to hodně o štěstí, padly dobré otázky, ale stejně jsem na sebe hrdá, že jsem bez jakéhokoliv taháku dala pololetku, na kterou jsem se učila možná dvacet minut? 
Odpoledne přišla velká challenge - učení na matiku. Počítání jsem se věnovala od pěti do půlnoci s hodinovou přestávkou na Ordinaci (taky máte takové ty chvilky, kdy se něco těžkého učíte a poté do mozku potřebujete narvat něco úplně odlehčeného?). Kolem jedné hodiny jsem usínala s tím, že jsem udělala všechno co jsem mohla, že se svět nezboří, když to zkazím, že jsem prostě ráda, že jsem šla do sebe a nevykašlala se na to. 

Čtvrtek
Den D. Nevím, jestli byli nervóznější vojáci před vyloděním v Normandii, nebo já před matikou. Když jsem uviděla test, ulevilo se mi. Nebylo to zas tak těžké. Rozhodně jsem si hned oddechla, že 4 na výzu mě nečeká (abych vám tu situaci trochu přiblížila: průměr mi vychází horší trojka, nicméně pololetka má takovou váhu, že byla šance dostat na výzu dvojku, pokud bych měla z pololetky jedničku, ale na druhou stranu byla možnost získat na výzu čtyřku, pokud bych měla z pololetky čtyřku). Po dopsání testu jsem byla celkem spokojená. Zjistila jsem, že jsem debil, protože jsem jeden příklad, kde byl mix matiky a fyziky pokazila kvůli fyzice (aneb proč nezkazit výpočet hustoty, který umí každý nazpaměť od primy :))) a že neumím číst zadání, protože dle mého názoru je odchylka boční hrany od roviny podstavy to stejné, jako odchylka boční stěny. Ale jinak jsem byla spokojená. Známku ještě nevím, ale předpokládám, že to bude 2-3, takže už jsem smířená s tím, že letos vyznamenání mít nebudu, ale upřímně - kdo bude řešit, co jsem dostala v kvartě na výzu? 
Wow,  a to byl odstavec jen o matice. 
Odpoledne jsem měla koně, dostala jsem Hecarona, kterého jsem ještě neměla. Byl strašně hodný, a ten cval... takhle příjemný jsem dlouho nezažila. 

Pátek
V pátek mě hned první hodinu čekala chemie - hádejte, kdo se na to vykašlal :) Ale nějak jsem to napsala, myslím, že to mohlo dopadnout hůř, teď se jen modlit, abych neměla čtyřku, to už by moje známka směřovala k trojce, ale jsem celkem spokojená. O hodinu později jsme psali děják, taky celkem sranda. Já osobně vždycky prezentuji dějepis jako můj nejoblíbenější předmět, ale pravdou je, že mě baví jen určitá období, tím pádem bych nikdy dějepis nechtěla nějak studovat, protože bych musela aspoň ze začátku vědět všechno. Pololetka začínala přesně od konce druhé světové, což je opravdu pecka vzhledem k tomu, že druhá světová je poslední téma, které mě z historie baví, dál už jsou jen spory převážně na východě a skoro všude komouši, to prostě nesnáším. Tím chci říct, že jsem se na tohle téma měla trochu víc připravit, protože jsem si z výkladu díky mému odporu pamatovala méně, než normálně. Když opomenu to, že jsem jako válečnou organizaci napsala OSN a že jsem proházela řazení událostí jen kvůli tomu, že jsem jednu z nich nevěděla a kvůli tomu to celé posunula, tak myslím, že to mohlo skončit hůř. 
K večeru mě čekal seznamovací večer v tanečních. Jsem ráda, že tam jdeme jako třída, myslím, že kdyby byl každý jinde, tak by to byla nuda. Ačkoliv z toho mám trochu strach, tak se tam těším. I když musím říct, že jsem na sobě tak po třech letech měla šaty a moc příjemné mi to nebylo, nevím, jak to máte vy, ale já jsem prostě vděčná za to, že jim tehdy docvaklo, že i ženy mohou nosit kalhoty a ne jen obří nepraktické šaty a sukně. 

A víkend?
Na ten toho moc neplánuju. Příští týden se budu učit snad jen na fyziku, jinak píšeme občanku, češtinu, angličtinu a zeměpis, nevím, co z toho je jednodušší :). Takže dneska asi přednastavím pár článků, možná natočím video, hlavně si musím uklidit pokoj, protože pololetkový chaos mi v pořádku moc nepomohl (i když na učení po zemi se vymlouvat nemůžu, když se tak rozhlédnu po pokoji, tak knížku nevidím ani jednu :D). Hlavně si chci pořádně zajezdit na longu, už mám po třech dnech absťák :D. Co plánujete vy? :)

Doufám, že jsem vám tímto delším článkem vynahradila předchozí neaktivitu, teď už snad všechno bude v pohodě. Mějte se hezky, ahoj!

You Might Also Like

5 komentářů

 1. :D Dilema ohledně videa chápu :D mně přijde sympatičtější "videi" :D nevím proč, ale to tvrdé y mě tam děsí :D.
  Nechci si to připomínat, ale alergii už začínám letos taky pociťovat... a to jsem se modlila, že by mě to mohlo letos třeba minout...
  Němčina dopadla suprově... mně němina moc nešla, takže by byl zárak, kdybych z pololetní písemky kdy dostala 2 :D pokud bych to celé někde neopsala :D
  K matice gratuluju, i když je to asi ještě předčasné, předpokládám, že to bude dobrá známka a že se 4 fakt obávat nemusíš :-) Zadání je někdy nepřítel... člověk si něco špatně přečte, i když nechtěně, jsou z toho zbytečné chyby... Ale tak či tak, je to super, zvládla jsi to... budeš mít stejně hezké vysvědčení :P... a docela tě obdivuju za tu biologii... asi bych to nedala, kdybych se na to dívala jen tak mezi přestávkama :D Na jedničku rozhodně ne...
  S dějepisem jsem to měla podobně... taky mě bavily jen určitá témata a ostatní mě od dějepisu odrazovalo... snad to dopadne dobře, i s válečnou organizací :D :-)
  Tanečním jsem se obloukem vyhla... teď toho lituju. Šaty moc nemusím a je pravda, že díky Bohu existují kalhoty a sukně... ale taneční by se mi hodily :-) mít aspoň nějaké základy.. ale teď si můžu už jen pískat, no -_- :D
  Užij si víkend, trochu si odpočiň a pořádně si zajezdi na longu :) Já se chystám na fotbal a na oslavu narozenin přítelového kámoše... takže nic velkého :D :-)
  Měj se krásně a ať ti to příští týden všechno dobře dopadne! :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Slova jako videa nebo třeba idea, mě taky hrozně rozčilují :D
  Alergie je dost zákeřná. Už to na mě pomalu také přichází. Jsi dobrá, že jsi se vůbec odhodlala, já kdybych to věděla dopředu, tak bych udělala všechno proto, abych neběžela :D
  Jsi dobrá, že jsi napsala němčinu i biologii na tak dobré známky i přes to, že ses na ně doma neučila :D Němčinu bych taky zvládla, ale s tou biologií nevím nevím no :D
  Aachjo, matika. V poslední době jsem s ní taky dost bojovala, hlavně v období přijímaček. Ale hlavní je, že jsi to zvládla, šikulka. :)
  Tak držím palce, aby to ta čtyřka nebyla, s chemií teď bojuju já :D
  Hodně štěstí při všech pololetkách, určitě je zvládneš levou zadní, už aby byly prázdniny :) Krásný článek, ahoj :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. My máme ve škole plno písemek, ale můj laxní přístup ke všemu mluví sám za sebe. Spokojila bych se se známky, které mám, avšak rodičům to nestačí. Tudíž v posledních týdnech asi budu bojovat o lepší známky, ale skutečně je toho plno, tak vůbec nevím jak to budu zvládat.
  Dříve jsem tvůj blog sledovala na staré adrese a mám moc ráda videa, tak doufám, že brzy nějaké bude.

  OdpovědětVymazat
 5. Mě už díky bohu nejde o známky, takže jsem fakt happy:D Vše máme už uzavřené.. takže spokojenost je plnáO:).

  Držím ti palce!:-)

  OdpovědětVymazat